Peygamber Efendimizin(a.s.m.) Savaşları

Açıklama
Yazar
Yorumlar
Satış
Açıklama

Sevgili Peygamberimiz (a.s.m.) en güzel ahlak üzere yaratılmıştır. Güzel ahlakın başında ise “Şecâat-i Kudsiyye” gelir. Yani Allah rızası için yiğitlik ve kahramanlık göstermek, cihad etmek, Allah’ın ve Müslümanların düşmanlarına hadlerini bildirmek, Allah’ın dinini yeryüzüne hâkim kılmak için kılıç kuşanmak, savaşmak demektir.

 

Peygamber Efendimiz (a.s.m.), hem “rahmet peygamberi”, hem de “cihad peygamberi”dir. Efendimiz (asm), bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyurmuştur: “Ben harp peygamberiyim, ben Rahmet peygamberiyim”

Peygamber Efendimiz’in (a.s.m.) hayatının hicretten sonraki safhası hep cihadla geçmiştir. Ömrünün sonuna kadar elinden kılıç düşmemiştir. Mekke devresi, imanının tesis edildiği devredir. O devrede Müslümanlar azınlıktı, maddî mukabele edildiği takdirde o az tâifenin imhâ olması ihtimal dahilindeydi. Bu bakımdan önce îman sûrunun muhkem inşa edilmesinden sonra, hicreti müteâkip cihad emir farz olmuştur.

 

“Zafer Yolu” Serisinin bu ilk eserinde, bizlere “Zafer yolunu” işaret eden Sevgili Peygamberimizin (a.s.m.) savaşları anlatılmaktadır. Bu çalışma, bildiğimiz kadarıyla bir “ilk”tir. Zira, bu eserde hem Peygamber Efendimizin (a.s.m.)bizzat kumanda ettiği 27 gazâ, hem de yine Peygamberimizin (a.s.m.) tertip edip gönderdiği 47 seriyye anlatılmaktadır.

 

İzzetli yaşamak ve “Allah’ın yeryüzündeki halifesi” ünvânına layık olmak için Peygamber Efendimizin (a.s.m.) ve sahabelerinin yapmış olduğu cihadı çok iyi öğrenmeli, anlamalı ve yaşamalıyız.

Buyrun İslâm tarihinin bu şanlı tablosuna birlikte bakalım…

Yazar

Burhan Bozgeyik

<p>25 yıldan beri aralıksız devam ettirdiği k&ouml;şe yazarlığını&nbsp;&nbsp;noktalayıp b&uuml;t&uuml;n&uuml;yle kitap &ccedil;alışmalarına y&ouml;nelen yazarımızın Temmuz 2012 tarihi itibariyle yayınlanmış 99 eseri mevcut. Yayında olan eserlerinden bazıları şunlardır:</p> <p><strong>Meşhurların Son Anları</strong>, &Ouml;l&uuml;m Sonrası Hayat,&nbsp;<strong>On İki İmam ve Alevilik</strong>, Kurtuluş Savaşı Nasıl Kazanıldı?,&nbsp;<strong>7 Cephe</strong>, Tarih Boyunca Şehit &Ouml;yk&uuml;leri,&nbsp;<strong>Nasıl Yaşadılar Nasıl &Ouml;ld&uuml;ler?</strong></p> <p><strong>S&uuml;nnet-i Seniyye Işığında G&uuml;zel Ahlak Ve &Acirc;d&acirc;b-ı Mu&acirc;şeret</strong>, Evlilik Nasıl Olmalı?,<strong>Kadınların Siperi ve Kal&rsquo;ası: Tesett&uuml;r</strong>, D&uuml;nden Bug&uuml;ne Meşhur Z&acirc;limler ve &Acirc;kibetleri,&nbsp;<strong>Zulme Boyun Eğmediler,</strong>&nbsp;Onlar da &Ccedil;ocuktu,&nbsp;<strong>Meşhurların R&uuml;yaları,</strong>&nbsp;Hadislerden Kıssalar,&nbsp;<strong>40 Sahabe 40 Senede 40 Devleti Nasıl Mağlup Etti?,&nbsp;</strong>Her G&uuml;n Bir &Acirc;yet-i Kerime Ezberleyelim,<strong>40 Hadis Ezberleyelim,</strong>&nbsp;Du&acirc;lar Ezberleyelim,&nbsp;<strong>Vecizeler Ezberleyelim</strong>, İl&acirc;hiler Ve Kahramanlık Şiirleri Ezberleyelim<strong>, Hac ve Umre Rehberi,&nbsp;</strong>Hac ve Umre Du&acirc;ları,&nbsp;<strong>&Ouml;l&uuml;m Yoktur</strong>, &Ouml;ld&uuml;kten Sonra Neler Olacak?,&nbsp;<strong>Yakın Tarihte Saklanan Ger&ccedil;ekler,&nbsp;</strong>Osmanlı Destanı</p> <p><strong>M&uuml;sl&uuml;man Gen&ccedil;liğin İlmihali</strong>, Temek Dini Bilgiler,&nbsp;<strong>Namaza D&acirc;vet,</strong>&nbsp;&Acirc;hir Zamanın &Uuml;&ccedil; B&uuml;y&uuml;k Al&acirc;meti: N&ucirc;zul-i İsa (a.s), Hz. Mehdi ve Deccal,&nbsp;<strong>İsl&acirc;m&rsquo;da İlk&rsquo;ler</strong>, İsl&acirc;m&icirc; T&acirc;birler,&nbsp;<strong>Evr&acirc;d, Ezk&acirc;r ve Du&acirc;larımız&hellip;</strong></p>
Yazarın Diğer Kitapları
Yorumlar

YorumlarYorum Yaz

Yorum Yaz

Satış

İthal Kâğıt  -  Karton Kapak  -  20,00 TL  -  978-605-5457-73-0