Peygamber Efendimizin(a.s.m.) Savaşları

Açıklama
Yazar
Yorumlar
Satış
Açıklama

Sevgili Peygamberimiz (a.s.m.) en güzel ahlak üzere yaratılmıştır. Güzel ahlakın başında ise “Şecâat-i Kudsiyye” gelir. Yani Allah rızası için yiğitlik ve kahramanlık göstermek, cihad etmek, Allah’ın ve Müslümanların düşmanlarına hadlerini bildirmek, Allah’ın dinini yeryüzüne hâkim kılmak için kılıç kuşanmak, savaşmak demektir.

 

Peygamber Efendimiz (a.s.m.), hem “rahmet peygamberi”, hem de “cihad peygamberi”dir. Efendimiz (asm), bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyurmuştur: “Ben harp peygamberiyim, ben Rahmet peygamberiyim”

Peygamber Efendimiz’in (a.s.m.) hayatının hicretten sonraki safhası hep cihadla geçmiştir. Ömrünün sonuna kadar elinden kılıç düşmemiştir. Mekke devresi, imanının tesis edildiği devredir. O devrede Müslümanlar azınlıktı, maddî mukabele edildiği takdirde o az tâifenin imhâ olması ihtimal dahilindeydi. Bu bakımdan önce îman sûrunun muhkem inşa edilmesinden sonra, hicreti müteâkip cihad emir farz olmuştur.

 

“Zafer Yolu” Serisinin bu ilk eserinde, bizlere “Zafer yolunu” işaret eden Sevgili Peygamberimizin (a.s.m.) savaşları anlatılmaktadır. Bu çalışma, bildiğimiz kadarıyla bir “ilk”tir. Zira, bu eserde hem Peygamber Efendimizin (a.s.m.)bizzat kumanda ettiği 27 gazâ, hem de yine Peygamberimizin (a.s.m.) tertip edip gönderdiği 47 seriyye anlatılmaktadır.

 

İzzetli yaşamak ve “Allah’ın yeryüzündeki halifesi” ünvânına layık olmak için Peygamber Efendimizin (a.s.m.) ve sahabelerinin yapmış olduğu cihadı çok iyi öğrenmeli, anlamalı ve yaşamalıyız.

Buyrun İslâm tarihinin bu şanlı tablosuna birlikte bakalım…

Yazar

Burhan Bozgeyik

25 yıldan beri aralıksız devam ettirdiği köşe yazarlığını  noktalayıp bütünüyle kitap çalışmalarına yönelen yazarımızın Temmuz 2012 tarihi itibariyle yayınlanmış 99 eseri mevcut. Yayında olan eserlerinden bazıları şunlardır:

Meşhurların Son Anları, Ölüm Sonrası Hayat, On İki İmam ve Alevilik, Kurtuluş Savaşı Nasıl Kazanıldı?, 7 Cephe, Tarih Boyunca Şehit Öyküleri, Nasıl Yaşadılar Nasıl Öldüler?

Sünnet-i Seniyye Işığında Güzel Ahlak Ve Âdâb-ı Muâşeret, Evlilik Nasıl Olmalı?,Kadınların Siperi ve Kal’ası: Tesettür, Dünden Bugüne Meşhur Zâlimler ve Âkibetleri, Zulme Boyun Eğmediler, Onlar da Çocuktu, Meşhurların Rüyaları, Hadislerden Kıssalar, 40 Sahabe 40 Senede 40 Devleti Nasıl Mağlup Etti?, Her Gün Bir Âyet-i Kerime Ezberleyelim,40 Hadis Ezberleyelim, Duâlar Ezberleyelim, Vecizeler Ezberleyelim, İlâhiler Ve Kahramanlık Şiirleri Ezberleyelim, Hac ve Umre Rehberi, Hac ve Umre Duâları, Ölüm Yoktur, Öldükten Sonra Neler Olacak?, Yakın Tarihte Saklanan Gerçekler, Osmanlı Destanı

Müslüman Gençliğin İlmihali, Temek Dini Bilgiler, Namaza Dâvet, Âhir Zamanın Üç Büyük Alâmeti: Nûzul-i İsa (a.s), Hz. Mehdi ve Deccal, İslâm’da İlk’ler, İslâmî Tâbirler, Evrâd, Ezkâr ve Duâlarımız…

Yazarın Diğer Kitapları
Yorumlar

YorumlarYorum Yaz

Yorum Yaz

Satış

İthal Kâğıt  -  Karton Kapak  -  23,00 TL  -  978-605-5457-73-0